saghdosh
09 بهمن 1401 - 12:09

۲۵۰ برنامه فرهنگی و ورزشی برگزار می‌کنیم

اردبیل- سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: همزمان با ایام‌الله دهه فجر ۲۵۰ برنامه فرهنگی،‌ ورزشی در مناطق مختلف استان اردبیل برگزار خواهد شد.

اکبر ورودی در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: امسال برنامه‌های دهه فجر حوزه ورزش و جوانان با شعار «ایران استوار، ۴۴ سال افتخار» در مناطق مختلف استان اردبیل برگزار خواهد شد که عمده این رویدادها در بخش ورزش و برگزاری مسابقات متنوع در جای جای استان اردبیل خواهد بود.

وی تصریح کرد: در یوم‌الله ۱۲ بهمن همزمان با سالروز ورود امام راحل به میهن اسلامی در یک مسیر مشخص دوچرخه‌سواران در لحظه ورود تاریخی امام به وطن دوچرخه‌سواری کرده و یاد و خاطره این روز تاریخی را گرامی می‌دارند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: عمده برنامه‌های این ایام با گرامیداشت یاد و خاطره سه هزار و ۴۰۰ شهید استان برگزار خواهد شد که تجلیل از خانواده‌های شهدا و برگزاری یادواره شهدای ورزشی نیز در دهه فجر تدارک دیده شده است.

ورودی افزود: در کنار برنامه‌های متنوعی که در مناطق مختلف استان با محوریت برگزاری رویدادها و مسابقات ورزشی در نظر گرفته شده، پنج پروژه ورزشی نیز در جای جای استان اردبیل افتتاح می‌شود.

وی افتتاح تالار وزنه‌برداری اردبیل، سالن ورزشی تولک خلخال، زمین مینی‌فوتبال آبی‌بیگلو، زمین مینی‌فوتبال در نمین و استخر سبلان را در مشگین‌شهر از پروژه‌های افتتاحی در این ایام اعلام کرد.

ورودی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در ۴۳ سال اخیر افتخارات زیادی را در حوزه ورزشی از سوی ورزشکاران و با همت و تلاش آنها شاهد بودیم که قطعاً این افتخارات ادامه خواهد داشت.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: در حوزه ورزش و جوانان فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در سطح استان با رویکرد تحولی که در دولت سیزدهم در پیش گرفته شده با همبستگی و همگرایی بیشتر در حال انجام است و امیدواریم اهداف مورد نظر به ویژه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و برگزاری رویدادهای ورزشی را در کنار استعدادیابی‌های مناسب شاهد باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1004621